تبلیغات
مدیر پروژه - همه چیز زیر نور هدف رنگ می گیرد (بخش اول)

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها


Admin Logo
themebox Logo


همه چیز زیر نور هدف رنگ می گیرد (بخش اول)

پروژه پر از نامعلومی ها و چالش هاست یا به زبان دیگر پر از مشکلات می باشد. اما مشکل چگونه تعریف می شود چگونه می توانیم به چیزی اشاره کنیم و بگوییم آها این مشکل است. زمانی می توانیم چیزی را مشکل بنامیم که مانع رسیدن ما به هدف باشد ، اگر هدف تعریف نشده باشد مشکل نیز تعریف نشده است. تمام واژه ها و مفاهیم در ارتباط با هدف معنی پیدا می کنند. بهره وری یعنی بدست آوردن چیزی در جهت رسیدن به هدف(Goldratt) . موفقیت یعنی رسیدن به هدف. رهبر توانا کسی است که توانایی جهت دادن به مردمانش را برای رسیدن به اهداف و آرمانهای سازمان دارد یا توانایی تغییر و خلق اهداف و آرمانهای بالاتر را دارد.
یک تیم تولید را تصور کنید که متعهد شده فرایند فروش یک سازمان رو مکانیزه کند. اما بعد از پایان و نصب برنامه، مشتری از سیستم تولید شده راضی نیست زیرا با فرآیند کاری آنها یکسان نیست. واضح است که سیستم درست تحلیل نشده ، اما فراموش نکنید هر آنچه مانع رسیدن به هدف باشد مشکل است و هدف این تیم تولید نرم افزاری برای تغییر روشهای سنتی و بهبود فرایند ها بوده. کل ماجرا تغییر کرد. البته هدف تولید کننده با نیاز جاری مشتری هماهنگ نیست. اما در راستای این هدف مشکل در نحوه ارائه (Present) توانایی های سیستم جدید برای انجام فرآیندهای کاری مشتری به صورت بهینه است نه تحلیل نادرست.
 همه چیز زیر نور هدف رنگ می گیرند اما از کجا معلوم می شود که در جهت هدف هستیم؟ هدف در تولید نرم افزار چگونه تعریف می شود...

نویسنده :نیما نیازمند
تاریخ:یکشنبه 24 اردیبهشت 1391-08:51 ب.ظ